More

  Apple Watch’u hareket algılayacılı oyun kumandasına dönüştürdüler [Video]

  Bu yılın sonbahar aylarında Apple Watch için yayınlanacak WatchOS 2, geliştiricilerin saatte yeni yetenekler sunmasına imkan tanıyacak. Daha önceden Motion Tennis isimli oyunla iPhone’u Wii’deki gibi bir oyun kumandasına dönüştüren Rolecole Games, şimdi de hareketle kontrol özelliğini Apple Watch’a getirmeye hazırlanıyor.

  bowling-04

  Apple’ın WatchOS 2 ile birlikte geliştiricilerin Apple Watch’un donanımına erişimine izin vermesi neticesinde geliştirici, saatin ivmeölçer özelliğini kullanarak saati bu kez Wii kumandası haline getirdi. Geçtiğimiz yıl yayınladığı Bowling Central isimli oyunda bu özelliği çok yakında sunmaya hazırlanan şirket, eğlenceli bir oyun deneyimini oyunseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

  Apple Watch kullanıcıları Bowling Central’ı Apple TV üzerinden oynadıkları takdirde kolunu hareket ettirerek oyunu oynayabiliyor. Şu an için bu özellik aktif olmasa da kısa bir süre içerisinde bu özelliğin uygulamaya dahil edilmesi bekleniyor. 2.0 versiyonuyla 45 yeni seviyenin ve yerel multiplayer modu ve bir takım geliştirmelerin yer aldığı Bowling Central’ı buraya tıklayarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

  Kaynak:LOG

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.