Apple Store Zorlu Center Açıldı

0
160

Apple Store Zorlu Center, bugün saat 10:00’da kapılarını ziyaretçilere açtı. Mağazanın açılışından itibaren içeriye girmek için uzanan kuyruk bitmek bilmedi.

zorlu_apple_store_10

Apple‘ın İstanbul Zorlu Center AVM‘de uzun süredir açılışı için hazırlık yaptığı mağazası, 5 Nisan Cumartesi günü, saat 10:00’da açılarak ilk müşterilerine ağırladı. Resmi adı Apple Store Zorlu Center olan mağazaya girmek isteyen teknoloji meraklıları geceyarısından başlayan uzun kuyruklar oluştururken açılış anında herhangi bir izdihamın yaşanmaması yetkilileri sevindirdi.

Mağazanın açılışında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Apple CEO’su Tim Cook gibi önemli isimlerin de yer alacağı yönündeki söylentilerin doğru olmadığı da ortaya çıktı. Mağaza açılışı sırasında Apple Store çalışanları, ilk konukları alkışlarla karşılarken ilk ziyaretçilere Apple Store t-shirt’ü hediye edildi.

Gün boyunca 4 bin 500 Apple Store t-shirt‘ünün hediye edileceği açıklandı. Ayrıca ilk konuklara nazar boncuklu Apple logosu baskılı iPhone kapakları hediye edildi; bu kapaklar dakikalar içinde tükendi.

En çok neler ilgi gördü?

İlk gün Apple mağazasında yoğun satış gözlendi. iPad standında tüketicilerin yoğun alışverişinin yanı sıra birbirinden ilginç iPhone, iPad ve Mac ürün hattına ilişkin aksesuarlar da ilgi gördü.  

Apple‘ın İstanbul‘da açılışı gerçekleşen mağazasının Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyor, gerek Apple ürünlerinin fiyatları gerekse hizmet kalitesi bağlamında Türk tüketicileri memnun edecek gelişmelerin yaşanmasını temenni ediyoruz.

Kaynak:sdn