More

  Apple cihazları bu konuda lider!

  Android iPhone’a korku salsa da, öyle bir alan var ki, iPhone açık ara önde gidiyor…

   

  İşte o grafik…
  Mobil cihazlarla kablosuz teknolojinin nimetlerinden yararlanarak video izlemek artık akıllı telefon kullanıcıları arasında çok normal bir hale geldi. Video hizmet sağlayıcısı FreeWheel’in yaptığı araştırma, kullanıcıların en çok hangi cihazlarla video izlediklerini ortaya koydu. 

  İncelenen 10 milyar video arasında FreeWheel’in açıkladığı sonuçlara göre; kullanıcıların yüzde 30’u videoları iPhone’dan izliyor. Kullanıcıların başka bir yüzde 30’u da yine bir Apple ürünü olan iPod’u kullanırken, yüzde 20’lik bir kısım iPad’le mobil cihazlarında video hizmetini kullanıyor. Pastanın geriye kalan yüzde 20’lik dilimi ise Android’e ait.

  Açıklanan sayılara göre Apple’ın bu alandaki bariz üstünlüğüne dikkat çeken FreeWheel konuşmacısı, geliştiricilerin ve içerik yapımcılarının öncelik olarak Apple ürünlerini, ikinci planda ise Android’i tercih edeceklerini söylüyor.

  Kaynak;ChipOnline

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  1 Comment

  1. i only got my first Iphone EVER last week, and it is the 3GS 32gb. honestly its the best phone ive had, i have alywas been a blackberry user, i previously had a torch 9800 and sold that to get this. i must say it is SOOO GOOD! i definitely recommend it to anyone The iphone 4 is faster, but probably a second faster..so if your on a tight budget you can save yourself alot of money getting the 3GS and another good thing is that you can use your normal sim card in a 3GS

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.