Apple 3.2 milyar dolara Beats’i alıyor

0
113
Teknoloji devi Apple’ın bir süredir ses sistemleri üreticisi Beats’i satın almak için görüşmelerde bulunduğu ortaya çıktı.

BEATS APPLE

Financial Times’ta yayınlanan habere göre Apple ile Beats bir süredirmüzakere sürecinde. Apple’ın Beats ile anlaşmaya vardığını gelecek hafta açıklaması beklenirken, Beats’i 3.2 milyar dolara satın alacağıiddia edildi. Bu anlaşma gerçekleşirse Beats, Apple’ın en büyük satın alma işlemi olacak.

Beats’in hoparlör ve kulaklıkları halihazırda bir süredir Apple mağazalarında satışa sunulmuş durumdaydı. Diğer yandan Beats de geçtiğimiz haftalarda Apple’ın uygulama içi satın alma özelliğini kullanmaya başlamış ve Apple’ın da bu gelirden payını almasını sağlamıştı.

Beats alımıyla birlikte Apple’ın yeni çıkacak iPhone, iPod, iPad, MacBook ve iMac’lerinin Beats desteği kazanacağı ve Apple’ın sese ağırlık vereceği konuşuluyor.

APPLE’IN EN BÜYÜK ALIMI: NeXT
Apple’ın bugüne kadarki en büyük alımı 1997 yılında gerçekleşen NeXT’ti. Steve Jobs’ın Apple’a yeniden dönmesine vesile olan ve şirketin 404 milyon dolarlık ödemesiyle alınan NeXT’in ardından 2011’de de şirket 390 milyon dolara flaş bellek üretici Anobit’i satın almıştı.

Kaynak:Radikal