Android Yazılımlarını Windows Phone 7’de Çalıştırma.

0
88

Microsoft ilgiyi Windows Phone 7’ye çekmek için var gücüyle çalışıyor. Bu konuda atılan adımlardan biri de Android geliştiricilerine çağrı yapıyor. İşte detaylar:


Şu sıralar tüm yoğunluğunu yeni mobil işletim sistemi Windows Phone 7’ye veren Microsoft, Mango sürümüyle yeni işletim sistemini çok daha güçlü bir yapıya sokmuştu. Mango’nun resmi olarak yayınlanmasının ardından ek araçlar da bir bir ortaya çıkmaya başladı.

Daha önce iOS için geliştirilen yazılımların Windows Phone 7’de çalıştırabilmesi için geliştiricilere özel bir araç yayınlayan Microsoft, şimdi de aynı aracın Android sürümünü yayınladı. Bu işlevsel araç sayesinde geliştiriciler, Android kodlarının Windows Phone 7’de nasıl olması gerektiğini görebiliyor. Yani bir nevi Windows Phone 7 ile Android arasında çeviri sözlüğü amacı taşıyor.

Microsoft iOS’in ardından 150.000’den fazla mobil yazılımın yer aldığı Android Market’in gücünden de yararlanmak istiyor. Marketplace şu anda rakipleri ile kıyaslandığında üçüncü şahıs yazılım desteği yönüyle bir hayli zayıf. İlerleyen günlerde bu durum, Nokia ve Microsoft‘un ortak çalışmaları sonucu değişecektir diye düşünüyoruz.

 

Kaynak;SDN