More

  Android ve iOS Uygulamaları Windows 10’a Geliyor!

  Uygulama geliştirmede büyük sıkıntı yaşan Windows’un sorunu sonunda çözülüyor. Görünen o ki Android ve iOS uygulamalarını Windows 10 cihazlarda da göreceğiz.

  microsoft-build-2015-1430332193

  Microsoft‘un en büyük derdi haline dönüşen uygulama sorunu, artık çözülüyor. Bugün gerçekleşen Build 2015 konferansında yapılan açıklamaların gösterdiği üzere, artık Android ve iOS için geliştirilen tüm uygulamaları Windows 10‘da da görme şansımız var. Tabi bunun için geliştiricilerin bir takım çalışmalar yapması gerekiyor.

  Android ve iOS uygulamaları Windows 10’a geliyor!

  Build 2015‘te yapılan açıklamalara göre Microsoft, Visual Studio yazılımına birtakım yeni araçlar getirdi. Bu araçların amacı, geliştiricilere daha kolay uygulama portlama imkanı sunmak.

  Visual Studio‘ya gelen yeni araçlarla birlikte yapılan açıklamalara göreObjective C yani iOS ve Java yani Android dilleri ile geliştirilen uygulamalar, kolaylıkla Windows 10 cihazlarda kullanılabilecek şekilde portlanabilecek.

  Candy Crush Saga örnek gösterildi

  Bu çalışmanın en büyük örneği olarakta King‘in geliştirdiği Candy Crush Saga uygulaması gösteriliyor. Windows Phone için yayınlanan oyun aslındaiOS için geliştirilen Candy Crush Saga oyununun portlanmış hali.

  Uzun zamandır yayında olan Candy Crush Saga, aldığı 4.5 yıldız ile diğer sistemlerden uygulama portlamanın başarı getirebileceğini kanıtlıyor.

  Microsoft‘un attığı bu adımdan sonra, şimdi de işler geliştiricilere düşüyor. Bakalım Android ve iOS‘te uygulamaları olan geliştiriciler, işleri bu kadarkolaylaştıktan sonra, uygulamalarını Windows 10‘a getirecek mi?

  Kaynak:SDN

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.