More

  Android Lollipop Kullanım Oranı Artıyor!

  Google, Android işletim sistemlerinin kullanım oranlarını gösteren son verileri yayınladı. Sonuçlar, son Android sürümü 5.x Lollipop’un payının arttığını gösteriyor.

  android-lollipop-intro

  Google, Android sürümlerinin kullanım paylarına ilişkin son verileri yayınladı. 27 Nisan – 4 Mayıs tarihleri arasındaki Google Play Store ölçümlerini temel alan verilere göre Android 5.x Lollipop sürümünün payı arttı. Güncel işletim sistemi iki hanelere doğru ilerliyor.

  Yüzde 10’a çok yakın

  Yayınlandığı günden bu yana en yüksek payına ulaşan Lollipop, yüzde 10 sınırına yaklaştı. Android 5.0 sürümünü yüzde 9’luk bir paya sahipken, 5.1sürümü yüzde 0.7 olarak ölçümlendi. Her iki sürümün toplamı ise yüzde 10 seviyesine oldukça yaklaştı. Bir başka değişle, her 10 Android cihazdan 1’iLollipop işletim sistemine sahip duruma geldi.

  screen-shot-2015-05-04-at-7-23-29-pm

  KitKat liderlik koltuğunda

  Lollipop‘un yükselişine rağmen Android dünyasının liderlik mücadelesidevam ediyor. Küçük yüzdelerle de olsan Android 4.4 KitKat yüzde 39.8 puan ile en çok kullanılan sürüm. KitKat’ı yüzde 39.2 ile Jelly Bean takip ediyor. Bakalım önümüzdeki dönemde Android pazarı nasıl şekillenecek?

  Kaynak:SDN

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.