More

  Android, iOS 7 ve diğerleri!

  Hangi mobil işletim sistemini kullanmak daha kolay? Bu ayrıntılı araştırma, cevabı böyle veriyor!

  2013092611153824172Konu Android ve iOS‘u karşılaştırmak olduğunda kesin bir sonuca ulaşmak zor, çünkü her mobil platformun kendine göre avantajları var. Peki mini işletim sistemlerine kullanım kolaylığı açısından bakarsak, bizimle en iyi geçineni hangisi?

  Pfeiffer Report, bu sorunun cevabını bulmak üzere Android’i, iOS 6’yı, iOS 7‘yi, Windows Phone 8’i ve BlackBerry OS 10’u birkaç alanda karşılaştırdı. En çok dikkat edilen konular işletim sistemini kullanmak için ne kadar çok şey bilmemiz gerektiği, sisteme adapte olmanın kolaylığı ve can sıkıcı şeylerin olup olmaması oldu.

  Karşılaştırmada galip gelen mobil işletim sistemi, iOS 7 oldu. Onun hemen arkasında ise iOS 6 yer aldı. Samsung cihazlarında test edilen Android 3. sırada yer alırken, onu BlackBerry 10 takip etti. Son sırada yer alan Windows Phone 8 ise, adapte olması en zor işletim sistemi olarak ortaya çıktı. Bunun nedeni olaraksa, raporda verimli olarak çalışabilmek için bazı numaraları bilmemiz gerektiği söyleniyor.

  Raporun tüm detaylarını incelemek için, buraya tıklayabilirsiniz…

  Kaynak:ChipOnline

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.