More

  Android için Google Maps 7.2 Güncellemesi Burada.

  Geçen ay haritalar uygulamasının 7 sürümünü haftada bir güncelleyerek güncelleme çılgınlığına yakalanan Google uzun sayılabilecek bir aradan sonra haritalar servisinin 7.2 güncellemesini yayınladı. Yeni sürümde hem görsel olarak hemde kullanım olarak birkaç değişiklik yapılmış ama değişikliklerin bazı alanları Maps servisi tam olarak ülkemizde açık olmadığı için kullanılamıyor. Ama kullanılabilen alanlarda gerçekten iş görüyor , bunun olması bile kullanıcıya hiç yoktan iyidir dedirtiyor.

  Google Maps 7.2 sürümünde mesajla veya mail üzerinden gelen konum bildirimi açıldığında yaşanan konum bulamama hatası düzeltilmiş. Maps artık ilk açılışta sizin konumunuz gösterdikten sonra paylaşılan konuma direk geçiş yapıyor.

  Google veya Maps üzerinde mekan araması yapıldığında adres ve telefon bilgilerinin yanında mekanın çalışma saatleri de bilgi penceresinde gösteriliyor ancak ülkemizde bu alan tam aktif değil. Onun yerine telefon ve adres bilgileri gösteriliyor. Bundan başka Kapanan Latitude servisinde bulunan mekan hakkında yorum yapma ve mekana oy verme işlemi artık Maps üzerinde kullanıma açılmış. Oylama ve yorum alanına ulaşmak için bilgi ekranını yukarı kaydırmak gerekiyor.

  Arama çubuğuna yemek, alışveriş, otel gibi kelimeler yazıp arattığınızda bulunduğunuz yerdeki mekanları kırmızı birer nokta şekilde görebilirsiniz. Bu noktalar üzerine dokunduğunuzda mekan bilgisine ulaşabilirsiniz. Ekranı sağa ve sola kaydırarak mekan bilgi pencerelerini görebilirsiniz.

  Yol tarifi aldığınızda navigasyon uygulaması üzerinde yol tarifi alanında artık sol üst kısımda bir sonra kavşak ve yol bilgisi resimli olarak gösteriliyor. Ancak ülkemizde navigasyon uygulamasında yol tarifi hizmeti tam olarak aktif olmadığı hareket halinde bu alan sabit kalıyor  bu yüzden  bu alan bilgisi kullanıcı tarafından elle değiştirilmesi gerekiyor. Ama konumunuz ve yol harita hareket halinde değişmeye devam ediyor.

  Maps üzerinde otel aramalarında otel fiyat bilgisi ve rezervasyon istek alanı bulunuyor. Rezervasyon yaptırmak isterseniz Maps sizi ilgili içerik ortağına yönlendirme yapıyor ve buradan gerekli işlemleri tamamlayabiliyorsunuz. Fiyat bilgileri $ olarak veriliyor bununda en büyük nedeni Google?ın ülkemizde TL üzerinden işlem yapmaması. Umarım en kısa zamanda Google servislerini ülkemizde açarda bizde adam gibi kullanabiliriz.

  İzinlerde de birkaç değişiklik olmuş. Google yeni sürümde :

  1. ACTIVITY_RECOGNITION
  2. READ_CONTACTS
  3. WAKE_LOCK
  4. C2DM?s RECEIVE. izinlerinide listeye eklemiş.

  Google Maps 7.2 sürümünü markette güncellemeye açtı ama ülkemizde ne zaman geleceği belli değil. Erkenden güncellemek ve kullanmak isterseniz aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

  Maps 7.2 Android 4.0 / 4.1 için BURADAN

  Maps 7.2 Android 4.2 için BURADAN

  Maps 7.2 Android 4.3 için BURADAN 

  Kaynak:ertemur

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.