More

  Android 5.1 Resmi Olarak Duyuruldu

  Şubat ayında duyurulması beklenmesine karşın bir takım hatalar nedeniyle geciken Android 5.1, sonunda resmi olarak duyuruldu. İşte Android 5.1 Lollipop ile gelen yenilikler

  01 

  Google’ın 2008’den bu yana geliştirdiği ve iOS ile beraber akıllı telefon ve tablet pazarını domine ettiği işletim sistemi Android’in yeni sürümü resmen duyuruldu.

  ART yapısı ve Material Design arayüz ile birlikte hem performans hem de görsel açıdan çok daha başarılı hale gelen Android‘in 5.1 Lollipop sürümü de resmi olarak duyuruldu.

  Çoğunlukla performans, verimlilik ve iyileştirme odaklı olan Android 5.1 Lollipop, birkaç yeniliği de beraberinde getiriyor.

  Android 5.1 Lollipop ile neler geliyor?

  Açıklamalara göre Android 5.1 Lollipop ile birlikte, Android 5.0 Lollipop‘ta olmayan gerçek sessiz mod geldi.

  -RAM yönetimi hatası düzeltildi ve geliştirmeler yapıldı.
  -Ani uygulama kapanması sorunu çözüldü.
  -Pil yönetimi geliştirildi
  -Wifi ile aşırı güç tüketimi sorunu giderildi
  -Kablosuz bağlantı sorunu giderildi
  -Ok Google sorunları giderildi
  -Bildirimlerdeki sorunlar giderildi
  -Materyal tasarım renkleri güncellendi
  -Resmi çift SIM kart desteği geldi
  -HD ses kalitesinde aramalar yapabilme ve aygıt koruması özellikleri geldi.

  Buna göre Android 5.1 Lollipop ile birlikte Android 5.0 Lollipop‘ta yaşanan sorunlar ortadan kalkacak, taşıyıcı desteklediği takdirde HD ses kalitesinde aramalar yapılabilecek, şifrelenen verilen Google hesaplarında korunacak ve resmi çift SIM kart desteği kullanılabilir olacak.

  02

  Yani resmi Çift SIM kart desteğinin gelmesiyle birlikte, önümüzdeki dönemde çift SIM kartlı Nexus modelleri de görebilecekmişiz gibi görünüyor.

  İlk etapta Endonezya‘dan başlanarak Nexus modelleri için yayınlanan güncelleme, muhtemelen önümüzdeki haftalarda ülkemizdeki Nexus kullanıcılarına ulaşacak.

  Bakalım kullanıcılar Android 5.1 Lollipop‘u beğenecek mi? Yoksa yeni sürümleri birlikte yeni hatalarla mı karşılaşacağız?

  Kaynak:SDN

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  3 Comments

   • Kardeş bu 5.0.1 güncellemesi değil sen bunu istiyorsun. Bu duyurulan 5.1,,,, 5.0.1 daha ülkemize gelmedi ama diğer ülkeler 5.1’e geçti ülkemiz bu faydadan en son yararlanan ülkelerden, Ülkemiz her alanda her sektörde en sona itilen bir ülke bunda da böyle

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.