More

  Android 5.0 geliyor. Üstelik eski telefonlar için de

  Google’dan yeni bir performans atağı gündemde. Böylelikle aynı işletim sistemi sürümünü kullanan telefonların sayısı ciddi şekilde artabilir.

  google-android-50-key-lime-pie_screenshot_20121213093401_2_normal

  Akılı telefon kullanıcılarının merakla beklediği Android 5.0 Key Lime Pie’ın çıkışına daha vakit var. Resmi olmayan kaynakların belirttiğine göreGoogle, önümüzdeki 1-2 ay içerisinde Android 4.3 ile boy gösterebilir, ancak 5.0 için beklenen dönem, Ekim ayının sonları. Ekim gibi Motorolanın yeni telefonunun ve yeni Nexus‘un da görücüye çıkması gündemde. Bu cihazlarla yeni sistemin tanıtılması da iyi bir katkı yapabilir.

  Peki, Android 5.0’ı başka hangi telefonlar kullanabilecek?

  Söylenenler, Android 5.0’ın sadece yeni akıllı telefonlar için olmadığı, aynı zamanda birçok eski telefonu da kapsadığı yönünde. 512MB RAM kullanımlı iOS ve Windows Phone 8’li telefonlarda stabil bir çalışma performansının olduğu biliniyor. Bunu Google niye yapmasın? Google’ın da Android 5.0 sisteminin 512MB’lık telefonlarda optimize çalışacağı, performansının üst düzey olacağı konuşuluyor. Böylelikle de çok yaygın kullanılan Android 2.3 serisiişletim sistemi sürümünün geride bırakılması mümkün.

  Kaynak:Teknokulis

  Siz, hangi Android işletim sistemi versiyonunu kullanıyorsunuz?

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.