More

  Android 4.5 ve Nexus ne zaman geliyor.

  Google’ın Haziran sonundaki I/O geliştirici etkinliğinde neler tanıtacağına dair henüz net bilgiler ortada yokken, gelen bilgiler beklentilerin yüksek tutulmaması gerektiği yönünde.
   dribbble-cover
  Geçen yıl da I/O 2013 konferansında Galaxy S4 Play Edition karşımıza çıkmış, Android 4.3 ve yeni Nexus 7 modelleri ise Temmuz sonuna kalmıştı.
  Google’ın İrlanda ofisinden sızdırılan bilgilere göre Google, Android işletim sisteminin sonraki sürümü için Temmuz ayını bekleyecek. Bilinenin aksine Android platformunun 5. sürüme yükselmesinden ziyade yine 4 numaralı sürümle yola devam edeceği belirtiliyor.
  Google’ın Temmuz ayında tanıtacağı sürüm Android 4.5 olacak. Bu da muhtemel bir 5.0 sürümünün Ekim sonlarına kalacağını işaret ediyor. I/O etkinliğinde ise Google’ın yeni hizmetlerinin tanıtılacağı dile getiriliyor.
  Android 4.5 ile birlikte Google’ın Nexus 8 tablet modelini de lanse etmesi bekleniyor. Asus tarafından üretilecek olan modelin yıl sonuna kadar 2 milyon satış yapması bekleniyor. Donanım konusunda bir detay verilmezken işlemci konusunda ise radikal bir hamle ile Intel’e dönülebileceği ifade ediliyor.
  Google’ın bu yıl ki planları hakkında şimdilik net bir bilgi yok. Ancak I/O konferansı yaklaştıkça bizi nelerin beklediği hakkında daha detaylı bilgiler gelecektir.
  Kaynak:DH

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.