More

  Android 4.3 Jelly Bean Göründü!

  Resmi olarak Google I/O etkinliğinde tanıtılması beklenen Android 4.3 Jelly Bean sürümü, beklenilenin aksine tanıtılmadı. Fakat 4.3 ile ilgili iddialar devam ediyor.

  nexus-4-tip-camera1369483262

  Google I/O 2013‘te tanıtılacağı düşünülen Android 4.3 sürümü, henüz resmen tanıtılabilmiş değil. Bazı iddialara göre yaz sonuna doğru Android 5.0 Key Lime Pie sürümüne geçecek olan firma, kimilerine göre Android 4.3‘ü de duyuracak.

  İddialar bir köşede durmaya devam etsin, Tayvan‘da düzenlenen Mobile Expo fuarında kullanılan bir Nexus 4‘ün, Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemi kullandığı görüldü.

  Android 4.3,’ün resmi olarak hem 32 GB dahili hafızaya sahip hem de Beyaz renk seçeneğine sahip Nexus 4 ile beraber tanıtılması bekleniyor.

  Android 4.3‘ün bazı sistem optimizasyonlarıyla beraber yeni bir kamera uygulamasıyla gelmesi bekleniyor. Yeni kamera uygulaması içerisinde yeni butonlar eklenmiş olduğu görülüyor. Ayrıca Bluetooth 4.0 ile gelen düşük enerji tüketen BLE desteği de kazanan Android 4.3, Google’ın tüm yeni yazılımlarını da kullanacak.

  Android 4.2.2 Jelly Bean sürümüne hala pek çok cihazın güncellenmediği görülüyor. Google’ın çıkaracağı 4.3 Jelly Bean güncellemesi, en stabil Jelly Bean sürümü olup, pek çok telefon modelinin hızlı bir şekilde alabileceği bir sürüm olarak görülüyor.

  Daha sonra da yeni nesil Android 5.0 Key Lime Pie sürümünün tanıtılması bekleniyor.

  Kaynak:SDN

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.