Android 3.2 Hakkında Bilmeniz Gereken Her şey.

0
89

Android’in tabletler için özel olarak geliştirilen sürümü Honeycomb kısa bir süre içinde yeni bir güncellemeye kavuşacak. İşte bu güncellemenin tüm ayrıntıları:

Yeni nesil tabletlerin gözde işletim sistemi Android, güncellemeler ile güçlenmeye devam ediyor. Daha önce 3.1 sürümü yayınlanan Honeycomb, yakın zamanda 3.2 sürüm numarasıyla kullanıcılarınhizmetine sunulmuş olacak.

3.1’de olduğu gibi 3.2 sürümü de Honeycomb olarak adlandırılacak. Yeni sürümün en ilgi çekici özelliği 7 inçlik tabletleri ve Qualcomm işlemcileri desteklemesi olacak. Bu sayede Honeycomb’lı tablet yelpazesi çok daha geniş bir tabana yayılmış olacak. Ayrıca daha önce 7 inç olarak pazara sunulan tabletlere de Honeycomb güncellemesinin önü açılmış olacak. Bilindiği gibi 7 inçlik HTC Flyer’ın güncelleneceği daha önce duyurulmuştu.

Bu iki temel değişikliğin yanı sıra sistem işleyişine yönelik küçük müdahalelerin de olacağı gelen duyumlar arasında yer alıyor. Android 3.2 ile tabletler ciddi oranda hızlanacağı gibi 3D konusunda da gözle görülür bir performans artışına kavuşacak.

Tüm bunlara ek olarak ise Honeycomb ile birlikte gelen Movie Studio, Movies, Music yazılımları güncellenmiş olacak. Kısa bir süre içinde yayınlanması beklenen Honeycomb 3.2 güncellemesinin ilk etapta Motorola Xoom’a yükleneceği söyleniyor.

 

Kaynak:SDN