Android 3.1 Televizyonlarda da Kullanılacak.

0
265

Google, geliştirici konferansında Android 3.1 Honeycomb?u duyurdu. Bu yeni işletim sistemi daha çok akıllı telefon ve Google TV?yi destekleyecek…


Google, tablet bilgisayarlar için geliştirdiği Android 3.0 sürümünü güncelliyor. Yeni sürüm olan Android 3.1 Honeycomb sayesinde, widget?ların boyutu değiştirilebilecek.


USB Host teknolojisini de destekleyen bu sürüm sayesinde, dijital fotoğraf makineleri direkt olarak sisteme bağlanabilecek. Kullanıcı böylelikle resimlere doğrudan erişebilecek.

Buna ek olarak USB girişli joystick, fare ve klavye?ler de, herhangi bir yazılım kurulmadan sistem tarafından tanınacak.

Android Market, ciddi değişimlere uğrayacak. Yeni dönemde filmler kiralanıp izlenebilecek. Kiralanan filmleri 30 gün içinde izlemek şart

Android 3.1?in diğer bir avantajı ekran uyku modunda olsa bile WLAN bağlantısını kesmemesi. Tarayıcı tarafında da yenilemeler yapan Android, eklentilerde donanım bazlı hızlandırıcıları kullanabiliyor.

En büyük yenilik ise kuşkusuz Google TV desteği. Android 3.1, televizyonlara da kurulabilecek. Buna ek olarak Android yazılım geliştiricileri, uygulamalarını televizyonlar için de sunabilecek.

 

SDN