More

  Akıllı saatlerden sonra şimdi de ?akıllı yüzük? [Video]

  Akıllı telefonlarla birlikte hayatımıza girmeye başlayan ?akıllı? cihazlara bir yenisi daha eklendi. Sade tasarımıyla dikkat çeken bu yüzük ile cep telefonunuzu kontrol etmek oldukça kolaylaşıyor.

  ring

  Mashable?da yer alan haberde kullanıcıların günde ortalama 150 kez telefonlarını kontrol ettikleri belirtilerek, geliştiricilerin hem bu oranı düşürmek hem de gelen çağrı ve bildirimlerin kaçırılmaması adına çalıştıkları anlatılıyor. Yatırım odaklı bir girişim şeklinde karşımıza çıkan Smarty Ring, Bluetooth teknolojisi sayesinde bağlantı kuruyor. Senkronizasyon işleminden sonra gelen çağrılar, mesajlar, chat bildirimleri, kalan pil miktarı ve alarm bilgileri yüzük üzerindeki ekranda görüntülenebiliyor. Üstelik dilerseniz tek dokunuşla arama yapabilir, acil durum çağrısında bulunabilir ya da telefonun kamerasını başlatabilirsiniz.

  Saat olarak da kullanılabilen yüzük, telefona yüklenen özel bir yazılım ile kontrol edilebiliyor. Telefondan yaklaşık 9 metre uzaklaşıldığında uyarı veren cihaz 24 saat yetecek dahili batarya ile geliyor. iOS ve Android işletim sistemleri için iki farklı modelde piyasaya sürülmesi düşünülen Smarty Ring, hedeflediği 40,000 doları geçmeyi başardı. Birçok konsept ürünün fonlar yardımıyla hayat bulduğunu belirten firma, gerekli finansal destekle kısa sürede piyasada boy gösterebileceklerini söylüyor.

  VİDEO

  Kaynak:LOG

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.