More

  Akıllı Gözlüklere İlgi Çok Hızlı Artacak

  Giyilebilir teknolojilere ilgi her geçen gün artıyor. Özellikle akıllı gözlüklerin Milyon?ları bulacak satış rakamları çok da uzak değil.

  google_glass_haber3

   

  Akıllı gözlükler ve akıllı saatler, son dönemin en moda iki teknolojik cihazı. Google Glass ile başlayan akıllı gözlük dönemi, popülaritesini hızla artırarak mobil dünyada önemli bir yer edineceğe benziyor. Araştırmalar milyonlara ulaşmış satış rakamlarının çok uzak olmadığı konusunda ortak sonuçlar ortaya koyuyor.

  Juniper Research?ün son yayınladığı rapora göre 2018 yılına kadar akıllı gözlük satışları senelik 10 Milyon ürün sayısını aşmış olacak. Bu yılın sonuna kadar ulaşılmış olması hedeflenen toplam rakam ise 87000 seviyesinde. Yani sadece 5 yıl içinde müthiş bir patlama yaşanacak.

  Google Glass için yoğun olarak çalışan isimlerin başında Google geliyor ki 87000 rakamının da tamamı Google?a ait. Diğer yandan Samsung, Sony gibi devlerin de akıllı gözlükler için çalışmalar yürüttüğünü biliyoruz. Ayrıca Apple?ın da kısa bir süre içinde hem akıllı saat hem de akıllı gözlük ile gündeme geleceği konuşuluyor.

  Kaynak:Scrool

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  1 Comment

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.