iPhone ile çalışan ultrason cihazıyla kendi kanserini buldu [Video]

0
111

Teknolojinin gelişmesi sağlık cihazlarını değiştiriyor. Akıllı cihazlar gibi sağlık donanımları da küçülürken, iPhone ile çalışan ultrason cihazıyla kendi kanserini bulan doktor geleceği karşımıza getiriyor. Amerika merkezli vasküler cerrahı John Martin, Cnet’te yer alan habere göre Butterfly iQ adlı cihazı test ederken kendi kanserini bulmuş. iPhone ile çalışan portatif bir ultrason cihazı olan Butterfly iQ ile testler yapan doktor, şans eseri boynunda kanserli hücrelere rastlamış. Bu keşiften sonra ameliyat geçiren ve radyasyon tedavisi alan doktor, çok fazla yayılmadan kanseri hücreden kurtulmayı başarmış.

İlk bakışta bir traş makinesini andıran cihaz, üstünde yer alan sensör benzeri bölümden insan kulağının duyamayacağı frekansta ses dalgaları oluşturuyor. Buradan mecidiyeköy escort elde ettiği görüntüyü ise kablo ile bağlandığı telefona aktaran sağlık cihazı, birçok farklı değeri anlık olara gözler önüne serebiliyor.iPhone temelli ultrason cihazı sağlık sektörünü değiştirebilir

Video kayıt yeteneğine sahip olan Butterfly iQ, geliştirici firma Butterfly Network’a göre 2018 yılında raflardaki yerini alacak. 2 bin dolardan daha az bir fiyata satılacak olan cihaz, doktorların hastane ortamı dışında da inceleme yapmasına imkan tanıyacak. Ambulans içerisinde de kullanılabileceği tahmin edilen Butterfly iQ, konsept bir ürün olmadığı için de büyük gelecek vadediyor.

Video;