Galaxy S8 ve S8 Plus Arasında Ne Fark Var?

0
280

Samsung’un henüz tanıtılan amiral gemisi telefonları Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus arasında ne farklar var? Aslını sorarsanız, pek bir fark yok!

Samsung‘un henüz tanıttığı yeni amiral gemisi telefonları Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus, hem fiyatları, hem de özellikleriyle önümüzdeki günlerde çok fazla konuşulacak gibi görünüyor. Peki bu iki model arasında ne farklar var?

Aslında bakarsanız, Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus, birbirlerine oldukça benziyor. Hem donanım, hem de tasarım açısından aralarında fark yok. İki telefonu ayıran ise, 2 önemli detay söz konusu.

Bunlardan ilki ekran boyutu. Galaxy S8 5.8 inç’lik bir ekrana sahipken, Galaxy S8 Plus’ın ekran büyüklüğü 6.2 inç. Her iki telefonda da 1.440 x 2.960 piksel ekran çözünürlüğünü görüyoruz. Anck aradaki boyut farkı, doğal olarak piksel yoğunluğunun da farklı olmasına yol açıyor: Galaxy S8’de 570ppi, Galaxy S8 Plus’ta 529ppi.

İkinci fark ise, batarya kapasitesi. Galaxy S8’in bataryası 3.000mAh kapasite sunarken, Galaxy S8 Plus’ın pili 3.500mAh kapasiteye sahip. Ekran büyüklükleri göz önüne alındığında, her iki telefonun da benzer bir pil ömrü sunması beklenebilir.

Bu iki fark dışında, Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus aynı telefonlar. Seçiminizi ise, ne kadar büyük bir telefon istediğiniz belirleyecek gibi görünüyor.

Kaynak:ChipOnline