More

  2014 Tabletlerin Yılı Olacak

  Tablet bilgisayarların popülaritesi 2014?te tavan yapacak. Pazara yönelik tahminler, yeni yıl için dudak uçuklatan rakamlara ulaşmış durumda.

  Hayatın her anına fazlasıyla sokulan ve kişisel bilgisayarların yerini çoktan devralan tablet bilgisayarlar, 2014?te etkinliğini daha da artıracak. Yapılan araştırmalara ve tahmin raporlarına göre pazar hacmi heyecan verici bir seviyeye ulaşmayı başarmış durumda.

  business_woman_tablet_haber1

  Canalys?in ortaya attığı öngörülü rakamlara göre, 2014 yılı sonu itibariyle kişisel bilgisayar satışları içinde tabletlerin toplam payı %50 seviyesini yakalamış olacak. Bu rakama dizüstü bilgisayarlar ve masaüstü bilgisayar çözümleri de dahil. 2013?te tabletler, toplam kişisel bilgisayar satışlarının %40?ını temsil etmişti.

  Tablet satışlarının 2014?te 285 Milyon adete ulaşacağına da değinen Canalys, 2018 ön görüsünü ise mevcut şartlar ışığında 396 Milyon adet olarak belirlemiş. Tablet satışlarındaysa beklenen aslan payı Android?e ait. Tahminler satışların %65?lik dilimini Android?li tablet satışlarının oluşturacağına işaret ediyor. Markalarda ise lider Samsung. Microsoft?un ise Windows temelli ürünler ile %2-5 seviyesini yakalayabileceği tahmin edilmiş.

  Kaynak:Scrool

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.