iOS 7?nin dördüncü beta sürümünde parmak izi sensörü ortaya çıktı

0
112

Apple, bu ayın ikinci haftasında yayınladığı iO7?nin üçüncü beta sürümünün ardından mobil işletim sisteminin dördüncü beta sürümünü de indirmeye sundu.

iOS-7-beta

Geliştiricilere özel olarak  yayınlanan beta sürümünde kilit ekranında, kamera arayüzünde,  Spotlight, Safari ve klasörlerde bir takım yenilikler yer alıyor. Güncellenen işletim sistemi ile birlikte Apple?ın kişisel sesli asistan servisi Siri, daha gerçekçi ses desteğine kavuşmuş durumda.

Birtakım hata düzeltmelerini ve performans iyileştirmelerini de barındıran  iOS 7?nin dördüncü beta sürümünde açığa çıkan iPhone?un ana ekran tuşuna yerleştirilmiş biyometrik parmak izi sensörünün, mobil işletim sistemindeki en dikkat çekici yenilik olduğu iddia ediliyor.

Hamza Sood adlı bir geliştirici tarafından ortaya atılan bu iddiaya göre kullanıcı iPhone?un ana ekran tuşuna parmağını dokundurduğunda parmak izi sensörü kullanıcının parmak izini tespit ediyor ve kullanıcının cihazı parmak izi yardımıyla açmasına imkan tanıyor. Daha önce de iPhone 5S ile birlikte geleceği söylenen parmak izi okuyucusunun iPhone 5S?te kullanılıp kullanılmayacağı eylül-ekim ayında düzenleneceği söylenen etkinlikte açığa çıkacak.

iOS-7-6

Kaynak:LOG