More

  2000 Adet Motorola Patenti de Lenovo’nun!

  Motorola’yı Google’dan 2.91 milyar ABD doları bedelle satın alan Lenovo’nun 2000’e yakın Motorola patentini de bünyesine kattığı açıklandı. Spekülasyonları sonlandıracak bilgiler haberimizde.

  motorola13910359461391085038

  Lenovo, geçtiğimiz yıl akıllı telefon pazarına giriş yapmış ve kısa sürede başarı yakalamıştı. Akıllı cihazları da kapsayan yeni PC+ pazarında da iddialı olan Lenovo, dün( 29 Ocak 2014) Google?dan Motorola markası ve bünyesindeki akıllı telefonları Moto X, Moto G ve DROIDTM Ultra serisini alarak bu iddiasını ortaya koydu.

  Google ve Lenovo arasındaki bu anlaşma ile Lenovo, hızla büyüyen akıllı telefon pazarında da önemli ölçüde güçlenecek. Dünyanın en bilinen markalarından olan Motorola?nın satın alınması ile Lenovo?nun özellikle Kuzey ve Latin Amerika ile Batı Avrupa?da akıllı telefon pazarındaki varlığı önemli ölçüde güçlenecek.

  2000 adet patent

  Google, bu satın alma sonrası Motorola Mobil patentlerini elinde tutacak ancak Lenovo, bu zengin patent portfolyosu ve diğer yaratıcı fikirlerin lisansını alacak. Ayrıca Lenovo, 2000?den fazla patentin yanı sıra Motorola Mobil markasının da sahibi olacak. Bu konuda Google’ın patentleri vermediği konusunda yorumlar yapılmıştı, böylelikle bu spekülasyona da açıklık getirilmiş oldu. Satın alma bedeli ise buraya tıklayarak detaylarına erişebileceğiniz gibi 2,91 milyar Amerikan Doları.

  Kaynak:SDN

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.