More

  2 milyon Vodafone abonesinin bilgisi çalındı

  Vodafone?un Almanya merkezine yönelik gerçekleştirilen siber saldırı sonucu 2 milyon hat sahibinin bilgilerinin çalındığı bildirildi. Düsseldorf kentinde yazılı açıklamada bulunan yetkililer, saldırıya şirket içinden yardım edildiğine dikkat çekti.

  vodafone

  Dünyanın önde gelen mobil operatörlerinden Vodafone, yaşanan olayla çalkalanıyor. Şirkete yönelik gerçekleştirilen online saldırı neticesinde 2 milyon kişinin banka hesap numarası, adres, cinsiyet ve doğum tarihi bilgileri çalındı. PIN numarası, cep telefonu, şifre ve kredi kartı verilerinde ise korkulanın aksine herhangi bir zarar meydana gelmedi. İncelemelerini sürdüren ekip, şirketin bilgi işlem altyapı ve düzenini bilen içeriden birinin saldırıya yardımcı olduğunu söyleyerek, aksi halde data çalınmasının mümkün olmadığının altını çizdi. Polis ile ortak çalışma yürüten Vodafone, sorumluların bulunması için araştırmalarını devam ettiriyor.

  Kaynak:LOG

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.