Apple Büyük Ekranlı 2 Yeni Model Üzerinde Çalışıyor

0
63

Pazardaki büyük ekranlı modellerle rekabet etmekte zorlanan Apple?ın 2 yeni büyük ekranlı model üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Yeni modellerin önümüzdeki yılın ikinci yarısında piyasada olması bekleniyor.

Bloomberg’in haberine göre Apple büyük ekranlı telefon üreticileri arasına katılacak. Apple, Steve Jobs’ın tek elle rahatça kullanılabilen akıllı telefon felsefesini geride bırakarak pazardaki diğer oyuncular gibi büyük ekranlı modeller üretecek. Yeni modellerin önümüzdeki yılın ikinci yarısında piyasa olması beklenirken, telefonun aşağıya doğru kavisli olacağına dair iddialar bulunuyor.

Phablet pazarında rekabet edecek olan telefonların 4.7 ve 5.5 inç boyutlarında olması planlanıyor. Apple, phablet pazarını Galaxy Note 3 modeliyle domine ededen Samsung ile bir kez daha karşı karşıya gelecek. Ayrıca Apple, basınç farkını algılayabilen gelişmiş basınç hassasiyeti üzerinde çalışıyor. Yeni sensörler hafif dokunma ile sert dokunma arasında farkı algılayabilecek ve farklı özellikler sunacak. Gelişmiş basınç sensörü belki yeni modellere yetişmeyebilir ancak bir sonraki modellerde kullanılma ihtimali yüksek.

kaynak:scrool