Hangi Xperia Modelleri Android 4.3 Alacak?

0
55
 Sony’nin son zamanlarda yaptığı akıllı telefon ataklarından sonra merak edilen bir diğer konu ise verilecek güncelleme desteği. Konuyla ilgili yeni bir tablo paylaşıldı.

Google’ın geçtiğimiz aylarda duyurduğu Android 4.3 Jelly Bean sürümü, OpenGL ES 3.0 desteğiyle beraber, Dalvik sanal makinasındaki geliştirmeler, yükseltilen Java performansı ve ana ekran geçişlerindeki hızlandırmalarla büyük beğeni topladı.

Kullanıcıların merakla beklediği Android 4.3 güncellemeleri için firmalar da artık çalışmalarına son şekillerini veriyor. Samsung ve HTC, One ve S4 modellerine Android 4.3 güncellemesi vermeye başladı. Şimdi gözler Sony’de.

Ortaya çıkan tabloya göre, Sony’nin hangi cihaza ne zaman güncelleme vereceği açıklanıyor. Tabi bu bilgiler şimdilik sızıntı olarak görülüyor. Gerçek olup olmadığını zamanla göreceğiz.

gsmarena_0011382346033

Açıklanan tabloya göre Sony Xperia Z için 4. çeyrekte gelecek (Kasım sonu) Android 4.3 güncellemesi, Xperia ZL ve ZR modelleri için de benzer tarihlerde duyurulacak. Sony’nin dev telefonu Xperia Z Ultra da 2013’ün 4. çeyreğinde Android 4.3 güncellemesini alacak.

Xperia L ve Xperia M modellerini de Android 4.3‘e güncelleyeceği bildirilen Sony, ilgili modelleri 2014‘ün ilk çeyreğinde güncelleyecek.

Son zamanlarda Sony’nin sevilen modellerinden olan Xperia SP‘nin henüz durumu kesinlik kazanmış değil. Fakat Sony’nin, bu modele de en kötü Xperia L ile benzer zamanlarda güncelleme vermesi bekleniyor.

Listeye bakacak olduğumuzda Xperia V, J, TX, E gibi modellerin güncelleme akıbetinin ne olduğu bilinmiyor.

Son bir hatırlatma yapacak olursak, Sony’nin Xperia S, SL, P, Sola ve U gibi modelleri güncelemesi beklenmiyor. Güncellemeler 2012’nin ortasında duyurulan yeni nesil Qualcomm işlemcili cihazlara gelecek.

Kaynak:SDN

:: Sony’nin güncelleme performansını nasıl buluyorsunuz?