Yeni Google Maps 7.1 Sürümü

0
29
Google Harita servisi Maps?i yakın bir zaman önce güncelleyerek 7 sürümüne yükseltmişti.

7 sürümü ile daha önce ayrı olarak kullanılan Street View, Latitude, Earth ve Navigasyon servisleri tek bir çatı altında toplandı. Bu sayede kullanım daha da kolaylaştırılması sağlandı. Ancak bu değişimin kötü tarafı da oldu, tabi bu kötü kısım Servislerin tam olarak kullanılabildiği ülkelerde değilde Türkiye gibi mahrum bırakılan ülkeler için geçerli.

Yeni Google Maps 7 serisi ile daha önce uygulama üzerinde yapılan küçük düzenlemeler ile aktif olan Navigasyon servisi artık tamamen kapatıldı. Zaten Google bunu yapacağını çok uzun zaman önce söylemişti ve dediğini 7 serisiyle yaptı. Google Navigasyon kullanmak için bize düşen ya servisin Türkiye için açılmasını beklemek ya da eski 6 serisini kullanmaya devam etmek.

Google yeni  Maps 7.1 sürümü ile;

– Earth ve Maps üzerinde kullanılan 3D görüntü kısmı geliştirilmiş ve görünüm daha iyi hale getirilmiş.

– Navigasyon servisinde (Türkiye?de sadece rota hesaplama çalışıyor) rota hesaplamada varsa kullanılan ücretli geçişler artık gösteriliyor.

– Maps üzerinde arama çubuğuna ?ok maps? yazarak haritayı offline kullanım için indirilebiliyor (Türkiye?de harita indirilemiyor ama Türkiye?den servisin kullanıldığı ülkelerin haritalarını indirebilirsiniz)

Maps 7.1 sürümü şimdilik ABD için kullanımda ama belirli bir zaman sonra diğer ülkeler içinde kullanıma açılacak. Ancak  isterseniz aşağıdaki linklerden güncellemeyi  beklemeden yeni Google Mpas 7.1 sürümünü indirip kullanabilirsiniz .

Google Maps 7.1 Android 4.0 ve üzeri için 

Google Maps 7.1 Android 4.3 için

Kaynak:Ertemur