Root Olmadan Android Telefonunuzu Yedekleyin ve Uygulamaları Bilgisayardan Yönetin

0
62
Android cihazlarda en fazla ihtiyaç duyulan özelliklerden birisi de bilgisayar üzerinden telefona erişmek ve telefondaki uygulamaları kontrol etmek.

Daha önceleri bu konuyla ilgili uygulamalar paylaşmıştım ancak genelde bunun için Android cihazlarda Root yetkisinin de olması gerekiyordu. Geliştirilen Moborobo ve Mobogenie uygulamaları sayesinde artık Root olmadan da Andorid cihazınıza erişebilir ve uygulamaları yönetebilirsiniz.

index_banner_pic

Moborobo ve Mobogenie uygulamaları aslında aynı işlemleri yapabiliyor ve uygulama arayüzleri de birbirine benziyor. Bu uygulamalardan birisini bilgisayarınıza indirip kurduktan sonra USB kablo ile bilgisayarınıza Android cihazınızı bağladıktan sonra:banner-pic1

–  Android cihazınızda ki uygulamaları, rehberi, video, müzik ve resimleri  bilgisayara yedekleyebilir daha sonra aldığınız bu yedekleri telefonunuza geri yükleyebilirsiniz.

– Bilgisayarda bulunan bir APK dosyasını kolayca Andorid cihaza kurabilirsiniz. Bunun haricinde bilgisayardaki veya telefondaki medya içeriklerini karşılıklı senkronize edebilirsiniz.

– Moborobo ve Mobogenie uygulamaları içinde bulunan uygulama marketleri üzerinden uygulama, resim, müzik ve oyunları  Android cihazınıza yükleyebilir, ayrıca yüklü olan uygulamaları güncelleyebilirsiniz. Tüm bu işlemeleri yaparken telefon üzerinden hiçbir data verisi harcamazsınız.

– Mobogenie ile youtube üzerindeki videoları izleyebilir, istediğiniz videoyu bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bu iki uygulamayı kullanmak çok kolay bunun için öncelikle aşağıdaki linklerden istediğiniz uygulamayı bilgisayarınıza indirin ve kurun. Android cihazınızda geliştirici seçeneklerinden ?hata ayıklama modu? nu aktifleştirin ve USB kablo ile Android cihazınızı bilgisayara bağlayın.  Her iki uygulamada ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor.

Mobogenie Uygulaması 

Moborobo Uygulaması 

Kaynak:Ertemur