iPad ve iPhone İçin Oyun Kolu.

0
355

Mobil cihazların gelişmesiyle birlikte mobil oyun sektörü de önlenemez bir yükselişe geçti. Ancak dokunmatik ekran her zaman oyun oynamak için rahat olmuyor. Çözümü ise basit.

iPhone ve iPad‘in mobil oyun sektöründe önce cihazlar oldukları su götürmez bir gerçek. Artık PSP yerine akıllı telefonu ya da tableti olanlar, özellikle de iPhone veya iPad’i olanlar cihazlarına oyunları indirerek her yerde oynayabiliyor. Fakat bazı durumlarda dokunmatik ekrandan oyunu kontrol etmek zor olabiliyor.

Son olarak piyasaya çıkan GTA III’de bunun en güzel örneklerinden biri. İlk çıktığında yüksek sistem gereksinimi isteyen GTA III, iPhone’larda sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor. Fakat dokunmatik ekrandan oynamak biraz zor olduğu için aynı keyfi veremeyebiliyor. Bunun için çözüm aslında oldukça basit. iPad, iPhone ve iPod‘a oyun kolu bağlayabilirsiniz.

Kolayca bağlayabilirsiniz

60beat‘in tasarladığı oyun kolu, tıpkı PlayStation‘ın kolu gibi iki tane analoga, yön tuşlarına ve aksiyon butonlarına sahip. iOS cihazın kulaklık girişinden bağlanan kol, buranı veri aktarım özelliğini kullanıyor. İlk başta kulaklık girişinden bağlanması garip dursa da buranın veri aktarımı yapabildiğini belirtmemiz gerek.

Oyun kolunu iPad’e bağladıktan sonra işte bu şekilde oyun oynayabilirsiniz:

Kaynak:SDN

Daha önceki oyun kolu örnekleri;