iOS 5.0.1 Güncellemesi Yayınlandı.

5
36

iOS 5 sonrası beklenen güncelleme resmi olarak yayınlandı. iOS 5.0.1 güncellemesi, pil sorununun çözümünün yanısıra ilk iPad için de sürpriz yenilik içeriyor.Apple, iOS 5‘in çıkışıyla birlikte ilk göze çarpan sorunları gideren güncellemeyi yayınladı. Özellikle iPhone 4S sahiplerinin pil ömründen şikayet etmesi sebebiyle hazırlanmaya başlayan iOS 5.0.1 güncellemesini bugünden itibaren indirebilirsiniz.

Artık iTunes’a gerek yok

Artık cihazınızı güncellemek çok kolay. iOS 5’in bilgisayardan bağımsız çalışma özelliği sayesinde artık iTunes‘a ihtiyacınız yok. Tek yapmanız gereken Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme menüsüne girmek. Burada otomatik olarak güncelleme taranıp yeni güncelleme Türkçe olarak karşınıza çıkacak. İndir ve güncelleye tıkladığınız zaman da hızlı bir şekilde güncelleme inip otomatik olarak kuruluyor. Tabii sadece yeni özellikler yüklendiği için güncellemenin boyutu da eskiye göre oldukça düşük.

55 MB‘lık güncellemenin en önemli yeniliği pil ömrünü etkileyen hataların düzeltilmesi. Aynı zamanda iCloud ile ilgili belge hatası giderilmiş ve Siri için Avustralya aksan hataları düzeltilmiş. Sürpriz yenilik ise ilk iPad kullanıcılarına gelmiş. iPad 2’de yer alan çoklu hareket özelliği artık ilk iPad için de geçerli. Yani dört parmak sağa-sola yaparak açık uygulamalar arasında gezinmek ve beş parmağı kapatarak ana ekrana dönmek mümkün.

Kaynak:SDN

 • Ozay

  İphone 4s yurtdışı simfree 5.0 telefonumu dün gece 5.0.1 e güncellendim.sebeke ve arama sorunu başladı.ayni sorunu olan varmi yada çözüm bulan.ozayylmaz@hotmail.com

  • Ozay

   Sim kartı değiştirdim Micro sim 125k aldım hersey düzeldi bilginize..

 • Kerem

  Aynen 4S telefonumda 5.0.1 yüklü. İlk yüklemede hat gelmedi fakat uçak moduna alıp geri çıktığımda hiçbir problem kalmadı. Tavsiyem OTA üzerinden yüklediyseniz birde ,iTunes üzerinden restore etmeniz ve backupınızı atmadan aynı problemin olup olmadığını denemeniz.

 • basit bir yorum yapalım.. piyasada ipod diye bir ürün var. ne iş yapar bu ürün.. iphone gibi fotoğraf çeker, iphone gibi müzik dinletir, iphone gibi internete bağlanır, aynı şekilde uygulamaları açar ve çalıştırır. güncel aynı ios yüklenir, sadece görüşme yapamazsınız. ve bu ürün 500 tl, iphone 2000 tl.. sadece görüşme için 1500 tl fark, bırakın ios 5 i filan bu cihazı kullanmak saçmalıktan başka birşey değil. göz göre göre kazık yemek budur.

  • Burak arkadaşıma şu konuda katılıyorum şebeke modülü için fiyat farkının bu kadar fark etmesi düşündüğünüzde insanın zoruna gidecek bir durum.