Samsung?dan Rekor Çözünürlük.

1
95

Samsung ve Nouvoyance, düşük güçte çok yüksek bir çözünürlük değerine ulaşan bir LCD teknolojisi geliştirdi. Detayları öğrenmek için haberimize tıklayın.


Samsung ve Nouvoyance?ın geliştirdiği yeni LCD teknolojisi, 300 cd/m² parlaklık değeri ve %40 daha az enerji tüketmesinin yanı sıra yüksek çözünürlüklere de ulaşması ile fark yaratıyor.


Bu yeni LCD teknolojisi dış ortamlarda kullanıldığında 600 cd/m² parlaklık değerine ulaşabiliyor. Bunun anlamı, güneşli ortamlarda bile renkleri doygun, net ve keskin görüntülerin elde edilmesi.

Bu teknolojiye göre 10.1 inç ekran büyüklüğündeki bir tablet 2560×1600 çözünürlüğüne ulaşabilecek

 


Yüksek parlaklık değeri AMOLED ekranlarda kullanılan Pen Tile tekniği ile sağlanıyor. Pen Tile tekniğinde, renkli Sub piksellerin sayısı düşürülüyor. Sayısı düşürülen Sub piksellerin yerine beyaz bir Sub piksel ekleniyor.

Bu piksel parlaklık değerini arttırdığı gibi, güç tüketimine de olumlu yönde yansıyor.

Pen Tile RGBW olarak adlandırılan görüntü panelindeki çözünürlük değeri, RGB panelindeki çözünürlük değerinden farklı. 1600×1200 çözünürlükteki RGBW paneli, aynı çözünürlükteki RGB panelinden daha düşük bir çözünürlük sunuyor.

 

chiponline

  • Cool a Kuwaiti eBay ! Good thing you don’t have to wait long for your stuff.Hope it’s expand[]omarker Reply:October 28th, 2011 at 1:58 pmWill wait that ,, coz we need it to be big !Thanks Mai[]